Uncategorized

ORTAOKUL MEZUNİYET KEP VE CÜPPELERİ

Günümüzde mezuniyet törenleri birçok gencimizin sabırsızlıkla beklediği özel günler arasındadır. Bu törenlerde kep ve cüppe gibi özel kıyafetler giyilerek mezuniyet törenlerinde zihinlere kazınan anlar ortaya çıkar. Mezuniyetlerde giydiğimiz en önemli ve özel kıyafetlerin başında kep ve cüppeler gelmektedir. Kep cüppeyle giyilince özel tören kıyafetinin tamamlayıcısı olarak kullanılır. Mezun olan gençlerimizin törenlerde kep ve cüppeyi birlikte giymesi gelenek olmuştur. Kep olmayan bir mezuniyet kıyafeti düşünülmemektedir.

Kep nedir sorusuna verilebilecek en güzel cevap : kep gençlerin mezuniyet törenlerinde havaya fırlatılarak mezuniyet mutluluğunun en üst seviyelere ulaşmasını sağlayan aksesuar diyebiliriz. Ortaokul kep ve cüppeleri mezuniyet törenlerinin vazgeçilmez parçası olduğu kadar da dizayn ve tasarımlarıma oldukça önem verilen aksesuarlardır. Kepler cüppe ile renk olarak uyumlu şekilde hazırlanmaktadırlar. Kep modellerinde en çok dikkat çeken özellik ortaokul kep ve cüppelerinin üzerinde mezuniyet bilgilerinin yer almasıdır.

Keplerin yanlarından sarkan püsküllerde de farklı modeller oldukça yaygındır. Cüppe ve kep için en önemli unsurlardan sayılan bir diğer maddeyse kumaşlarıdır. Kumaşların kalitesi kep ve cüppelerin kalitesini doğrudan etkileyen başat unsurdur. Bu yüzden çok titizlikle dikkat edilmesi gerekir. Kumaşların basit olmaması ve çok ağır olmamasına önem verilmelidir. Ayrıyeten kumaşların biraz parlak olması cüppelere güzel bir hava katmaktadır. Hafif parlaklıkta kumaşlarla dikilen cüppeler beklentiyi fazlasıyla karşılamaktadır. Kumaşlar dışında bir diğer unsur ise cüppenin yapımında kullanılan dikişler yani ince işçiliktir. İşçilik cüppenin kalitesini direk cüppenin güzel görünmesinin en temel yapı taşıdır. Sağlam işçilik ve güzel kumaş kep ve cüppe yapımının olmazsa olmazıdır.

Cüppe ve yanındaki asıl aksesuarı olan keptir ve bunların renkleri sizin isteğinize göre sitemizde mevcuttur. İstek üzerine okul arması da dikilebilir. Keplerin üstüne püskül konulabilir. Püsküllerin renkleri gibi tercihler de yine müşterilerimizin istekleri doğrultusunda değişebilir. Tüm Ortaokul kep ve cüppeleri için sitemizde modeller bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz tarafından kep ve cübbelerinizin kesimi, dikimi her şeyi son derece titizlikle yapılmaktadır. İyi alışverişler dileriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir