Uncategorized

KİRALIK ORTAOKUL CÜBBE VE KEPLERİ

KİRALIK ORTAOKUL CÜBBE VE KEPLERİ

İlkokulu bitiren her öğrenciye büyümüş gözüyle bakılır. Öğretmenlerinizin sizden beklentisi daha yüksektir ve en güzeli öğretmenleriniz size ‘ arkadaşlar’ diye hitap etmektedir. Böylece özgüveniniz daha da artar. Ama gördüğünüz ilgiyi hiçbir zaman kaybetmek istemezsiniz. Hem popüler hem de çalışkan bir öğrenci olmak isteyebilirsiniz. Ancak bu pek de kolay olmayabilir. Çünkü anneniz ve babanızın ortaokula geçtiğinizde size söyleyecekleri ilk ve en önemli söz şudur” Artık daha dikkatli olmalısın, çünkü önünde gireceğin bir lise sınavı var. Şimdiden çalışman gerekiyor. “

Ama unutmamalısınız ki hayat sadece sınavlardan ibaret değildir. Sadece eğlence de değildir. Çünkü çaba size en iyi kapıları açabilecek güçtedir. Aklınızda tutmanız gereken en önemli şey sizin birey olduğunuz ve seçimlerinizi sizin belirlediğinizdir. Kendinize her daim güvenmeyi ve doğru hareket edebileceğinize inanmayı bilmelisiniz.

Sınav yılı geldiğinde stres tam anlamıyla sizinle bütünleşmiş demektir. Kendinizi sakinleştirmeyi bilmeli ve planlı hareket etmelisiniz. Önünüzdeki sınav sizi esir almamalı, sosyal yaşantınızdan vazgeçmemelisiniz. Eğitim hayatınızın sekizinci yılında ortaokulu bitirecek olmanın hüznünü de yaşamaya fırsat vermelisiniz.

Arkadaşlarınızla geçirdiğiniz vakitleri kıymetli ve unutulamaz hale getirebilirsiniz. Bazı ortaokul dostlukları da kalıcı olabilmektedir. Birbirinizle geçirdiğiniz dakikalarda geleceğinizin iyi olmasını hayal edip, birbirinizi yüreklendirmek stresli ruhunuzu rahatlatacaktır.

Elbette ki ortaokulun son senesi sadece ‘ sınav yılı ‘ olarak adlandırılmamalıdır. Mezuniyetinizin planını yapmaya başlamalısınız. Ne giyeceğiniz kadar kiralık ortaokul cübbe ve kepleri nerede bulunur, onu da  düşünmeniz de gerekmektedir. Bir mezuniyet asla cübbe ve kepsiz düşünülmemelidir. Kiralayacağınız firma sizin isteklerinizi karşılayabiliyor mu buna önem gösterin. Çünkü kiralamak satın almaktan daha iyi gibi gözükse de dikkat edilmediği taktirde fiyasko ile sonuçlanabilir. Sizinle iletişim kurmakta iyiyse ve isteklerinize karşılık en iyi hizmeti sunuyor ise o firmayı kabul edebilirsiniz.

Elinizdeki kepi havaya fırlattığınızda kalbinizdeki hislere teşekkür etmeyi unutmayın. Her daim kendinizi sevin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir